Pożyczki dla zadłużonych – co trzeba o nich wiedzieć?

pożyczki dla zadłużonych

W życiu niejednego z nas przychodzi moment, w którym potrzebny jest dodatkowy zastrzyk środków finansowych. Powody mogą być różne. Czasem są to po prostu różne wypadki losowe. W takiej sytuacji najczęściej udajemy się do banku w celi złożenia wniosku o pożyczkę. Jednak decyzja o jej udzieleniu uzależniona jest od zdolności kredytowej. Oznacza to, że osoby zadłużone na taką pożyczkę bankową liczyć nie mogą. Na szczęście jest inne rozwiązanie.

Pożyczka pozabankowa

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pożyczka pozabankowa. W Polsce funkcjonuje wiele firm pozabankowych oferujących właśnie takie pożyczki. Co ciekawe, od wielu już lat cieszą się one coraz większą popularnością. Dzieje się tak przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze, uzyskanie takiej pożyczki jest niezwykle łatwe.

Firmy pozabankowe wymagają minimum formalności. Najczęściej konieczne jest podanie jedynie podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu oraz PESEL, a także numer telefonu. Po drugie, o pożyczkę można wnioskować przez internet. Wniosek o pożyczkę wypełnia się i wysyła online. Nie trzeba nigdzie wychodzić z domu.

Jest to zatem niezwykle wygodne. I po trzecie, w przypadku pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki, środki finansowe trafiają na konto nawet w przeciągu kilkudziesięciu minut. Co ważne, z takiej pożyczki mogą skorzystać także osoby zadłużone. Dlatego pożyczki pozabankowe często określane są jako pożyczki bez baz. Wszystko dlatego, że obecność w bazie dłużników wcale nie dyskwalifikuje do otrzymania pożyczki.

Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe mogą być zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na inne zobowiązania finansowe nie mają szans na otrzymanie pożyczki w banku. Często takie pożyczki bez baz są dla osób zadłużonych ostatnią deską ratunku. Dzięki ofercie firm pozabankowych osoby te mogą otrzymać dodatkowe środki finansowe, dzięki którym są w stanie opłacić inne, długo przeterminowane zobowiązania.

Innymi słowy, taka pożyczka pozwala im na to, aby nieco stanąć na nogi. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które co prawa nie mają innych zobowiązań finansowych, ale mają jednak złą historię kredytową.

Na co zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę?

Na rynku funkcjonuje wiele firm pozabankowych. Wybierając konkretną ofertę należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim są to koszty pożyczki, a więc jej oprocentowanie. Pamiętać bowiem trzeba, że oprócz pożyczonego kapitału, spłacić trzeba będzie także odsetki. Dlatego przed zaciągnięcie pożyczki zawsze należy sprawdzić ile będzie nas ona finalnie kosztować. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdą pożyczkę zawsze należy spłacić. W przeciwnym razie liczyć należy się z konsekwencjami.

W sieci dostępnych jest także wiele rankingów pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe. Warto jest się z nimi zapoznać. Mogą być bardzo pomoce przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Oczywiście przed podpisaniem umowy, zawsze należy ją bardzo dokładnie przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *