Pożyczki bez zaświadczeń z weryfikacją klienta

pozyczka bez zaswiadczen

Pożyczki bez zaświadczeń to produkt finansowy oferowany przez instytucje finansowe inne niż banki. Żaden z banków obecnych na naszym rynku usług pożyczkowo-kredytowych nie zmienia tu swoich zasad, a wręcz często poszerza katalog poręczeń i dodatkowych potwierdzeń. Uproszczone zasady pożyczania pieniędzy stosują wyłącznie instytucje pozabankowe, najczęściej online. Pożyczkodawca nie wymaga dostarczenia zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków i opiera się na deklaracji pożyczkobiorcy, biorąc jego oświadczenie za „dobrą monetę”. Tak skrócona procedura dotyczy jednak przede wszystkim pożyczek w stosunkowo niewysokich kwotach pożyczanych na krótki okres czasu, czyli chwilówek.

Pożyczki krótkoterminowe bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń można otrzymać nie wychodząc z domu, procedując całą operację przez internet. Oferta parabanków w obszarze chwilówek jest mocno zróżnicowana. W grupie pożyczkodawców można znaleźć firmy, które obiecują chwilówki do 20 tys. zł. Okres zwrotu w niektórych przypadkach może sięgnąć do 90 dni. Zwykle jest to jednak okres jednego miesiąca, w którym należy zwrócić całą kwotę z pełnym kosztem pożyczki. Niektóre z firm czas operacji wydłużają do jednej godziny a nawet jednej doby. Zwykle cała operacja, przy niewysokich kwotach pożyczki, zajmuje rzeczywiście 15 minut, a w tym czasie na koncie pożyczkobiorcy pojawiają się pieniądze.

Weryfikacja pożyczkobiorcy

Nawet pożyczka bez zaświadczeń wymaga jednak weryfikacji. Weryfikacja ma chronić firmę, ale też klienta, zawsze należy sprawdzić prawdziwość danych, tak by zapobiec użyciu choćby kradzionego czy zagubionego dowodu osobistego. Sprawdzanie wiarygodności klienta może przybrać różne formy:

  • może to być przelew bankowy, np.: w wysokości jednej złotówki, wykonany z osobistego konta klienta, kwota ta jest zwracana mu razem z przelew wnioskowanej pożyczki
  • może to być rozmowa telefoniczna z konsultantem firmy pożyczkowej mająca miejsce natychmiast po wysłaniu wniosku, w trakcie rozmowy konsultant zapyta o dane podane we wniosku, ewentualnie poprosi o dodatkowe informacje
  • może to być usługa automatyczna instantor, czyli przetworzenie przez algorytm danych pochodzących z konta bankowego w celu oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy

Pożyczki bez zaświadczeń i bez BIK

Oferty instytucji pozabankowych opierające się o procedury niewymagające zaświadczeń z miejsca pracy czy obiecujące niewnikanie w historię kredytową są dużym uproszczeniem. Pożyczkodawca zawsze sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy, bez względu na wnioskowaną kwotę. Rozpoznanie wykonuje jednak narzędziami, które nie muszą angażować klienta. Przyznanie zadłużonemu już klientowi pożyczki nie wynika wcale z lekceważenia jego zobowiązań, ale z odmiennych, niż w tradycyjnych bankach, kryteriów przyjętych do oceny zdolności kredytowej.

Jednym z narzędzi weryfikacji zdolności kredytowej jest wspomniany wyżej instantor , algorytm generujący raport z informacji pochodzących z konta bankowego wnioskodawcy. Algorytm ten nie sięga oczywiście danych wrażliwych, jakim w tym przypadku są dane osobowe czy dane logowania, ale skutecznie sprawdzi:

  • walutę obrotów na koncie
  • historię obrotów w określonym czasie
  • łączną ilość transakcji
  • średnie wydatki z konta
  • średnie saldo
  • ilość zobowiązań
  • łączną kwotę miesięcznych zobowiązań

Pożyczki bez zaświadczeń to szybka i skuteczna metoda otrzymania wnioskowanej kwoty w szczególnych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *