Pożyczka do odebrania na poczcie: czym jest i jak działa?

pozyczka na czek giro na poczcie

Oferta współczesnych instytucji pożyczkowych sukcesywnie staje się coraz bardziej obszerna oraz coraz lepiej dostosowana do potrzeb, oraz preferencji różnych grup klientów. Oznacza to nie tylko możliwość korzystania z wielu różnych wariantów produktów pożyczkowych (pożyczki krótkoterminowe, pożyczki ratalne, linie pożyczkowe, pożyczki pod zastaw, pożyczki refinansujące), ale także obecność w ofertach wielu podmiotów licznych dodatkowych udogodnień.

Jedną z najciekawszych opcji jest możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej oraz jej odebrania z całkowitym pominięciem systemu bankowego. Mowa tutaj rzecz jasna o takich rozwiązaniach, jak pożyczka do odebrania na poczcie. Co prawda, jak na razie pożyczki tego rodzaju są dostępne jedynie w ofertach pewnej części firm działających na polskim rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu wypadkach możliwość odebrania kwoty pożyczki na poczcie stanowi rozwiązanie wyjątkowo dogodne dla klienta.

W jaki sposób działają rozwiązania tego rodzaju i czy wiążą się one z dodatkowymi kosztami dla klienta? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Pożyczka do odebrania na poczcie: czym jest i jak działa?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że takie rozwiązania, jak pożyczka do odebrania na poczcie nie stanowią odrębnego rodzaju produktów pożyczkowych. Odebranie kwoty pożyczki na poczcie to po prostu kwestia skorzystania z czeku GIRO.

Co ten fakt oznacza dla klienta? Pożyczki na czek GIRO niczym nie różnią się pod względem swoich warunków (RRSO, model weryfikacji zdolności kredytowej, okres trwania pożyczki) od produktów pożyczkowych dostępnych w bazowej ofercie. Chcąc odebrać kwotę pożyczki na poczcie, musimy tylko i wyłącznie zaznaczyć odpowiednie pole podczas wypełniania wniosku o przyznanie pożyczki, tj. wskazać, że chcemy dokonać wypłaty pożyczki poprzez czek GIRO.

Czy tego rodzaju usługa wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów? Tak, ale koszty te są naprawdę minimalne. Standardowo opłata za możliwość wypłaty pożyczki przez czek GIRO wynosi 4 zł, ergo nie stanowi ona żadnego poważnego obciążenia.

Gdzie szukać pożyczek na czek GIRO?

W pierwszej kolejności należy dokonać rozróżnienia pomiędzy instytucjami pożyczkowymi a tzw. parabankami. Z oczywistych względów (bezpieczeństwo), powinny nas interesować oferty tylko tej pierwszej grupy podmiotów.

Jak jednak możemy sprawdzić, czy dana firma jest rzetelną instytucją pożyczkową działającą zgodnie z zapisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim, a nie parabankiem? Jest to bardzo proste: wystarczy zweryfikować, czy dany pożyczkodawca (firma pożyczkowa) widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF.

Jeżeli natomiast chodzi o sam sposób szukania ofert pożyczek z opcją wypłaty przez czek GIRO, to niestety będziemy musieli tutaj przeglądać dokumentacje, jaką instytucje pożyczkowe zamieszczają na swoich witrynach internetowych, a więc prospekty informacyjne, regulaminy oraz ramowe umowy pożyczki.

Jednocześnie należy wyraźnie zaznaczyć, że wypłata pożyczki poprzez czek GIRO w żaden sposób nie „kłóci się” np. z możliwością skorzystania z promocyjnej pożyczki przy RRSO wynoszącym 0% lub też korzystania z innego rodzaju bonusów oferowanych przez daną instytucję pożyczkową” – radzą eksperci Czerwona-Skarbonka.pl (na podstawie poradnika: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-czek-giro/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *