Pożyczka bez BIK

pożyczki bez bik

Nie każdy z nas otrzyma pożyczkę w banku. Najważniejszym powodem decyzji odmownej jest brak zdolności kredytowej. Taka sytuacja może mieć miejsce również wtedy, gdy nie posiadamy pozytywnej historii kredytowej, którą odnotowuje się w Biurze Informacji Gospodarczej, albo w Biurze Informacji Kredytowej. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka bez BIK.

Wiele instytucji zabezpiecza się obecnie przed nieuczciwymi klientami. W tym celu wykorzystują wspomniane już wyżej Biuro Informacji Kredytowej. Zamieszczone są tam informacje o dłużnikach, co znacznie ułatwia dokonanie decyzji o przyznaniu kredytu.

Dlaczego pozytywna historia kredytowa będzie tak istotna?

Nie każda osoba wie o tym, że podczas zaciągania kredytu, albo pożyczki nasze dane trafią do wyżej wymienionych baz danych. W przypadku produktów finansowych najbardziej istotną bazą będzie BIK, którą tworzą firmy pożyczkowe, banki i SKOK-i.

W bazie BIK zawarta jest historia kredytowania klientów. Są to nie tylko negatywne dane, ale również i oczywiście pozytywne. Te pierwsze są konsekwencją nieterminowej spłaty, albo w ogóle braku spłaty. Natomiast pozytywną historię budujemy dzięki terminowemu i regularnemu spalaniu zobowiązań.

Kiedy historia kredytowa zawarta w Biurze Informacji Kredytowej będzie pozytywna, wtedy dużo łatwiej otrzymamy kredyt, pożyczkę, jak również weźmiemy coś na raty, albo podpiszemy umowę o abonament. Instytucja, która sprawdza nasze dane widzi wtedy, że jesteśmy klientem wartym zaufania i odpowiedzialnym. W przypadku negatywnych informacji na nasz temat sytuacja będzie zupełnie odwrotna, bowiem w takim wypadku na ogół nie otrzymamy kredytu, czy pożyczki.

Czym jest właściwie pożyczka bez BIK?

Niemniej jednak osoby, które posiadają negatywny wpis w BIK mogą otrzymać pożyczkę. W dzisiejszych czasach na pożyczkę bez BIK można liczyć wyłącznie w instytucjach pozabankowych. Są to na ogół chwilówki, jednakże mamy możliwość zaciągnięcia również pożyczki ratalnej na większe sumy i dłuższy czas, chociażby na kilka lat.

W przypadku pożyczki bez BIK klienci nie są sprawdzani w bazie, a nawet jeżeli tak jest, firma nie bierze tego pod uwagę. Oznacza to, że nawet osoba, która posiada długi ma prawo do otrzymania pieniędzy. Jednakże razem z łatwą dostępnością tego rodzaju ofert idzie w parze także wysoki ich koszt. Jest to w pełni zrozumiałe, z uwagi na spore ryzyko, że klient nie spłaci zobowiązania.

Dlatego też, jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę bez BIK, musimy być przygotowani na spłacenie dużej sumy. Zdarza się, że koszty pożyczkowe są nawet i kilkukrotnie wyższe, aniżeli w przypadku pożyczek udzielanych przez banki, albo instytucje pozabankowe, gdzie sprawdza się historię kredytową.

Jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani pożyczką bez sprawdzania w bazie BIK, wiele ofert znaleźć można w internecie. Warto jednakże poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami, jak również na poznanie opinii na temat wybranych firm pożyczkowych, aby móc zawrzeć umowę z taką, która będzie godna naszego zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *