Na czym polega fenomen sesji Elixir?

sesje elixir

Dokonując płatności oraz przelewów online zależy nam przede wszystkim na czasie. Robimy to zazwyczaj siedząc wygodnie w fotelu, bądź w przerwie w pracy i chcemy, aby pieniądze dotarły do odbiorcy na już. Na szczęście, banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów i dostosowały swoje usługi do rynku transferów bezgotówkowych.

Co to są sesje Elixir?

Elektroniczny system rozliczeń międzybankowych Elixir pozwala na szybkie i bezproblemowe zrealizowanie przelewu złotówkowego. System ten podzielił polecenie przelewu na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich o transakcja pieniężna, za którą odpowiada Narodowy Bank Polski, natomiast druga to transakcja informacyjna, którą nadzoruje Krajowa Izba Rozliczeniowa. Sesje Elixir działają przez całą dobę, dzięki czemu znacznie skraca się czas realizacji przelewu. Jest to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone z myślą o tych klientach, którym zależy na szybkich transakcjach bez zbędnego ryzyka.

Jak działa przelew Elixir?

Działanie tego innowacyjnego systemu jest oparte przede wszystkim na ściśle określonych godzinach przelewów wychodzących i przychodzących. Dzięki takiemu rozwiązaniu ułatwiona zostaje wymiana informacji, co z kolei wpływa na szybkość dokonywania operacji przelewowych. Banki przesyłają specjalny komunikat do Krajowej Izby Rozliczeniowej dotyczący danych z polecenia przelewu, co pozwala rozliczenie go i przetworzenie nawet w trzy godziny. Warto zatem wcześniej zapoznać się z godzinami w jakich realizowane są sesje Eliksir, aby odpowiednio rozplanować przelewy. System zakłada trzy sesje wychodzące oraz przychodzące w ciągu doby, dzięki czemu użytkownicy mogą dokonywać transakcji w trzech turach. W zależności od wybranej godziny, przelew dotrze do odbiorcy jeszcze tego samego dnia lub w pierwszej sesji dnia kolejnego.

Przelewy Elixir cieszą się coraz większą popularnością ze względu na możliwość dostarczenia pieniędzy w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych przelewów SORBNET. Warto również pamiętać, że system ten chroni również przed niewypłacalnością któregoś z uczestników sesji, co dodatkowo przyciąga zwolenników tego typu rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *