Giełda długów, wszystko co trzeba wiedzieć

giełda długów

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Praktycznie wszystkie faktury między sprzedawcą i nabywcą danych produktów obowiązują od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy, jeśli chodzi o termin płatności. Niestety ale jeśli się on zdecydowanie opóźni, to wpłynie to negatywnie na produkcję następnych partii produktu. Bardzo ważna dla firmy jest płynność finansowa, jeśli jej zabraknie to firma nie będzie mogła generować pożądanych zysków. Dlatego powstała giełda długów, czyli miejsce, gdzie można sprzedać lub kupić wierzytelność.

Giełda długów- jak działa

Na stronie wystawiane są oferty długów. Oczywiście zawarte są tam również dane osobowe dłużnika. Jeśli trafi się na taką stronę to można być pewnym, że każdy dookoła już wie o jego długu. Miejsce to rozwija się bardzo szybko i intensywnie, ponieważ firmy chcą zachować płynność finansową.

Co można zyskać wystawiając wierzytelność

1. Osoba, która czeka na pieniądze odzyska w trybie natychmiastowym chociaż część kwoty. Dla wielu firm, które walczą o pieniądze miesiącami będzie to bardzo pomocne, ponieważ będą oni mogli dalej funkcjonować.

2. Kupujący dług może zarobić na tej transakcji. W większości są to firmy windykacyjne, które specjalizują się w dochodzeniu pieniędzy, a co za tym idzie będą one w stanie wykorzystać odpowiednie środki w celu wyegzekwowania wierzytelności.

3. Dane osobowe dłużnika, które pojawiają się na stronie trafiają do opinii publicznej. Każdy ma do nich dostęp i może dowiedzieć się o niezapłaconych fakturach. Następni kontrahenci, którzy sprawdzą giełdę długów będą mogli zrezygnować z współpracy po tej informacji. Będzie to dodatkowa motywacja do zapłacenia długu.

Jakie informacje pojawiają się na stronie

1. Imię i nazwisko lub nazwa firmy

2. Miejscowość

3. Wielkość długu, jaki należy spłacić

Giełda długów jest miejscem, gdzie można dowiedzieć się bardzo dużo o ludziach i przedsiębiorstwach. Warto przed podpisaniem umowy na długi czas sprawdzić stronę w celu weryfikacji kontrahenta. Jeśli jego dane pojawiają się na stronie to z pewnością nie reguluje wszystkich płatności terminowo.

Podsumowując, giełda długów jest to miejsce, gdzie można nabyć lub zbyć wierzytelności. Przedsiębiorstwa umieszczające informacje o dłużniku na giełdzie długów mogą odzyskać część pieniędzy w trybie natychmiastowym, a także zmotywować dłużnika do szybszej spłaty zobowiązania, ponieważ jego dane będą ogólnodostępne. Największą grupą kupujących długi są oczywiście firmy windykacyjne, które specjalizują się w dochodzeniu wierzytelności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *