Czy można zarabiać na kartach kredytowych i debetowych?

karty kredytowe

Banki od dawna są częścią naszego życia. Oni zarabiają na tym, comy wydajemy, ale istnieje sposób, aby nieco poprawić sytuację – można zarabiać na kartach bankowych, praktycznie bez żadnych działań.

Istnieją cztery sposoby generowania dodatkowych dochodów za pomocą kart bankowych:

1. Naliczanie odsetek od wynagrodzeń.

  • Schemat taiej metody jest niezwykle prosty. Otrzymujesz wynagrodzenie – prześlij je na kartę debetową z naliczeniem % salda, a przy regularnych wydatkach najlepiej będzie korzystać z karty kredytowej. Zaraz po zakończeniu okresu karencji przelewasz pieniądze z karty debetowej na pożyczkę i spłacasz dług. W ten sposób da się zarabiać i nie wkładać w to żadnego wysiłku. A jeśli utrzymasz dochód na karcie, to z czasem będziesz w stanie zgromadzić dość dużą sumę. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie zysku. Nie będziesz potrzebować prawie nic z tego, dosłownie wykonując kilka ruchów co 1-3 miesiące.

2. Cashback

  • Uważa się za najtrudniejszy sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu. Będziesz potrzebował opłacalnych kart kredytowych i debetowych dla kategorii towarów, na które wydaje się najwięcej pieniędzy. CashBack nie tylko przynosi dodatkowy dochód, ale także uczy prawidłowo zarządzać osobistym budżetem, rozumieć i kontrolować, na co wydawane są pieniądze. Aby kontrolować swoje wydatki, można też je wprowadzić do prostego arkusza Excel. Takie podejście znacznie zwiększy dochody i pomoże lepiej zrozumieć metody zarabiania i oszczędzania.

3.Windykacja z karty kredytowej

Jest to kolejny sposób generowania dodatkowego dochodu. Do tego będzie potrzebne:

          1. Karta kredytowa o dużym okresie karencji i bez prowizji za transfery bezgotówkowe na inne karty.

          2. Karta debetowa z maksymalnym obciążeniem zwrotnym.

Ta metoda działa w ten sposób, że robimy najpierw przelewy z karty kredytowej na kartę debetową, czekamy na koniec okresu karencji kredytowej i  po tym przenosimy pieniądze z powrotem. W rezultacie czego na karcie zostają procenty. Robiąc to w ten sposób, nie robisz zbytecznych ruchów. Po prostu korzystasz z pożyczonych środków banku, aby otrzymać z nich dochód. Ta sama para kliknięć co 1 do 3 miesięcy przyniesie dodatkowe pieniądze do twojej kieszeni.

4. Bezpłatne pożyczki
Jeśli chcesz rozwinąć własną firmę, potrzebujesz kapitału początkowego. Pożyczka kredytowa to jeden ze sposobów uzyskania darmowych pieniędzy dla małej firmy z krótkim cyklem produkcyjnym.
Najważniejsze jest to, że musisz zainwestować pieniądze w pierwszych kilku miesiącach. Idealna opcja – odsprzedaż towarów. Za każdym razem, gdy kupujesz produkt, możesz użyć pożyczonych środków. Jeżeli jesteś super specjalistą od walut i masz pojęcie o tym, kiedy kurs może spaść, a kiedy się podnieść, możesz użyć pożyczonych pieniędzy, aby przeprowadzić operacje. Użyj pożyczonych środków, nastepnie przelicz na walutę, potem poczekaj na wzrost kursu, dalej prześlij ponownie i wtedy już zwróć środki. 

Czy jest to zgodne z prawem?
Jest to całkowicie zgodne z prawem i nie jest sprzeczne z zasadami obowiązującymi w bankach. Po prostu wykorzystujesz pożyczone środki, aby wygenerować dodatkowy dochód. Żadne pranie brudnych pieniędzy ani inne nielegalne działania nie zostaną przyznane przez bank. Generalnie jednak jest to dość dochodowa wspólpraca pomiędzy bankiem a klientem, ponieważ każda ze stron czerpie zyski z takich relacji.

Ile można zarobić na kartach bankowych?

Największy zysk pochodzi z cashbacku. Przy odpowiednim podejściu możesz zwrócić do 5% z każdego wynagrodzenia. Bardziej realistyczna liczba to 3% wynagrodzenia miesięcznie. Jeśli wydatki na rodzinę każdego miesiąca wynoszą około 6000 złotych, będziesz mógł otrzymać 200 zł. Jest to 2100 złotych przychodów z zakupów rocznie. Jeśli robisz zakupy przez Internet, a następnie korzystasz ze specjalnych usług cashback, możesz zarobić jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *