Całodobowe pożyczki dla bezrobotnych na raty

calodobowe pozyczki dla osob bezrobotnych

Jeśli nie posiadamy stałych dochodów, dla banków zwykle stajemy się klientem bez żadnych szans na przyznanie kredytu. Firmy pożyczkowe pod tymże względem są bardziej elastyczne, bowiem oferują także pożyczki na raty dla osób bezrobotnych, niemniej jednak sporo zależy od sytuacji indywidualnej klienta.

Osoba bez udokumentowanych dochodów będzie miała mniejsze szanse na zaciągnięcie kredytu w banku – nawet jeżeli miało by to być wyłącznie kilka tysięcy. A przecież właśnie takiej kwoty potrzebujemy na ogół w nagłych wypadkach. Wtedy najlepszym wyjściem będzie całodobowa pożyczka na raty dla bezrobotnych.

Bez pracy nie zawsze oznacza „bez dochodów”

Pojęcia ,,osoba bez stałych dochodów i bezrobotna” nie zawsze są równoznaczne. Mogą one określać wiele różnych sytuacji, w jakich się znaleźliśmy :

  • pracujemy bez umowy, ale mamy stałe dochody,
  • nie mamy stałej pracy na etacie, niemniej posiadamy regularne dochody z innego źródła, dzięki którym możesz się utrzymać (może to być darowizna, stypendium, czy odsetki z konta oszczędnościowego),
  • pracujesz poza granicami Polski, ale nie masz możliwości potwierdzenia tego dokumentem,
  • nie pracujesz ani na ,,czarno”, ani na zlecenie, ani na etacie.

Ostatnia sytuacja jest stosunkowo najtrudniejsza i chyba najlepiej wpisuje się w definicję osoby bezrobotnej. W świetle prawa, w Polsce osobą bezrobotną stajemy się wówczas, gdy nie posiadamy zatrudnienia na stałe, nie wykonujemy pracy na umowy zlecenie, o dzieło i oczywiście musimy zarejestrować się w urzędzie pracy.

Niemniej jednak tylko część Polaków rejestruje się jako osoby bezrobotne. Wiele z nich nie posiada już prawa do zasiłku, albo nie chce się rejestrować, bowiem nie zależy im na poszukiwaniu stałej pracy, a ubezpieczenie zdrowotne mają zapewnione od współmałżonka.

Część z tych osób świadczy pracę ,,na czarno”, otrzymując za nią wynagrodzenie gotówką, a niektóre podejmują pracę sezonową za granicą, przez resztę miesięcy żyjąc z oszczędności. Jeżeli jesteśmy pośród takich właśnie osób, to mamy możliwość zaciągnięcia całodobowej pożyczki dla osób bezrobotnych na raty.

Całodobowe pożyczki na raty dla bezrobotnych – co to takiego?

Ten produkt w przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu, udzielany jest przez prywatne firmy (np.parabanki, firmy pożyczkowe) na krótki okres czasu, zwykle na 30 dni i na niewielkie kwoty. Oczywiście zdarzają się również i wyjątki, gdyż możemy znaleźć również i produkty długoterminowe. Jako, że jest to pożyczka całodobowa, wniosek o jej udzielenie możemy złożyć w każdej chwili za pośrednictwem internetu. Ponadto jej spłata odbywa się w ratach, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Klient może ubiegać się o niewielką kwotę, zwykle od 500 zł do 3 000 zł, a czas udzielenia pożyczki i formalności sprowadzone są do minimum. Dla instytucji finansowych w tym wypadku ważny będzie dokument potwierdzający naszą tożsamość, jak i historia z naszego rachunku bankowego, która informuje o tym, jakie dochody wpływają na nasze konto, jakie spłacamy zobowiązania i na co wydajemy pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *